Ana Sayfa Dünya Trump hastaneye kaldırılmasının ardından ilk kez açıklama yaptı

Trump hastaneye kaldırılmasının ardından ilk kez açıklama yaptı

0

ABD Başkanı Donald Trump, dün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile kendisinin ve eşi Melania Trump’ın Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Ardından Trump, tedavi için Maryland eyaletine bağlı Bethesda kentinde bulunan Walter Reed Ulusal Askeri Hastanesine kaldırılmıştı. Trump’ın doktoru Sean Conley bugün yaptığı açıklamada, “Başkanın durumu iyiye gidiyor” demişti.

Doktorların Trump’ın sağlık durumunun iyiye gittiğine dair yaptığı açıklamanın ardından bir Beyaz Saray yetkilisi ABD basınına, Başkan Trump için önümüzdeki 48 saatin kritik olacağını aktardı. Yetkili, “Başkanın son 24 saatteki hayati değerleri çok endişe vericiydi. Önümüzdeki 48 saat, bakımı açısından kritik olacak. Hala tam bir iyileşme için net konuşmak mümkün değil” dedi.

Bugün başka bir Beyaz Saray yetkilisi ise ABD basınına verdiği demeçte, Trump’ın dün nefes almakta zorlandığını ve oksijen desteği verildiğini ifade etti.

TRUMPTAN HASTANEYE KALDIRILMASININ ARDINDAN iLK MESAJ

Koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine önceki gün hastaneye sevk edilen ABD Başkanı Donald Trump, yayınladığı yeni videoda ‘daha iyi hissettiğini, gelecek birkaç günün gerçek test olacağını’ ifade etti.

“BAŞKA SEÇECEĞİM YOKTU”

Trump hastaneye gitmesiyle ilgili “Başka seçeceğim yoktu. Bana Beyaz Saray’ın içerisinde kalıp, kendimi içeriye kapatıp, asla dışarı çıkmamamı, Oval Ofis’e bile gitmemeyi, yalnızca üst katta kalıp, insanlarla konuşmamı öneren bir alternatif sundular. Ben bunu yapamam” dedi.

İSTEMSİZ VÜCUT HAREKETİ GÜNDEM OLDU

Trump’ın yayınladığı video mesajında vücudunun istemsiz bir şekilde hareket ettiği anlar sosyal medyada çok tartışılan konulardan biri oldu.

KAYNAK: İHA, HABER7

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version